• Hack kategorilerindeki birçok içerik Gizli içeriktir yani sadece cevap yazarakı erişebileceğiniz türden içeriklerdir, ancak yeni üyelerin hack kategorilerine cevap yazması engellenmiştir ! spam ve sömürüye karşı bir tedbirdir, forumumuza katkı sunarsanız rütbeniz kısa sürede yükselir ve tüm forumu engelsiz kullanabilirsiniz.

Nedir bu RTL/SDR

sec4tr

LV
0
 
Katılım
Ağu 24, 2020
Mesajlar
31
Tepkime puanı
24
Puanları
8
Sinyal İstihbaratında kullanılan yöntemlerden bir tanesidir(SIGINT)
Ekşi sözlükte açıklama:
"""9 dolarlık usb dvb-t tv stick ve bir bilgisayar ile 26-1800 mhz arasındaki tüm frekansları dinlemenizi sağlayan müthiş bir "hack". bu frekans aralığı, el telsizlerinden, meteoroloji uydularına kadar pek çok cihazın çalıştığı aralığa dahil. hatta teorik olarak cep telefonlarını bile dinlenebilir. tabi bunları stickin yanında gelen dandik antenle yapmak pek olası değil, ben ambulans telsizlerini dinleyebildim ama pek düzgün ses aldığım söylenemez. meteoroloji uydusundan resim almak gibi niyetleriniz varsa mutlaka düzgün bir anten edinmeniz veya yapmanız gerekiyor. yazılım tarafında windows için sdr#, mac os ve linux için gqrx iş görüyor.

http://www.rtl-sdr.com/ adresinden daha detaylı bilgilere ulaşılabilir ve telekulak diye içeri atılabilirsiniz* """

SDR:
Yazılım tabanlı radyo, radyonun donanımsal bileşenlerinin yazılım tarafında kullanılması prensibine dayanmaktadır. SDR teknolojisi ile pek çok uygulamanın yapılması mümkün olmakla beraber günümüzde daha çok haberleşme sistemlerinin takibi, sinyal istihbaratı ve dijital sinyal işlemeye (Digital Signal Processing) dayanan çeşitli güvenlik uygulamalarında kullanılmaktadır.

Daha detaylı bilgi:
Hidden content
You need to reply to this thread in order to see this content.
 

Kripton

LV
0
 
Katılım
Haz 21, 2019
Mesajlar
306
Tepkime puanı
669
Puanları
93
Buna hack demek yanlış olur sadece listening yapabiliyorsun frekansı bozup yönlendirme yapabilseydin bu Hack olurdu. Dinleme yaparsan da resmi konuşmaları dinlersin polisler ve istihbaratçılar önemli olaylar için 1980 yılından kalma telsiz kullanmaz daha yüksek frekanslar çalışan cihazlar kullanırlar
 

Izdırap

LV
0
 
Katılım
Ağu 17, 2020
Mesajlar
604
Tepkime puanı
384
Puanları
63
Yararlı paylaşım satın alıp deneyeceğim
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst